Kultura

Festa del Papà czyli Dzień Taty we Włoszech [19 marca]

19 marca 2016

19 marca to we Włoszech dzień szczególny bo przecież wszyscy kochamy pierwszych i najważniejszych w naszym życiu mężczyzn, a to właśnie ich święto, DZIEŃ TATY! Święto, które w Polsce swoją kartkę w kalendarzu zarezerwowało sobie na czerwiec, we Włoszech obchodzone jest właśnie dziś. Dlaczego?

19 marca to dzień Świętego Józefa czyli włoskie święto San Giuseppe.

Święty Józef, mąż Marii, opiekun Jezusa. Święty, który stał się patronem rodzin oraz małżeństw. Włosi do instytucji rodziny przywiązują szczególną wagę. Przyjęło się, że ostatnie słowo należy do mamy, ale wcale nie znaczy to, że zapomina się o mężczyznach. Jak najpiękniej można podziękować za miłość, czas, uśmiech, ale też cierpliwość lub jej chwilowy brak ? Oczywiście, że jedzeniem. Bo przecież przez żołądek do serca! I ta zasada jest we Włoszech faktycznie jest wszechobecna.

Czego w tym dniu na włoskich stołach zabraknąć nie może?

Oto trzy słodkości, które odpowiedzialne są nie tylko za uśmiech na twarzach wszystkich Tatusiów, ale także za konieczność wpisania w sobotni plan dnia długiego spaceru:

  • Zeppole di San Giuseppe
  • Bignè di San Giuseppe
  • Fritelle di San Giuseppe

Wszystkich panom, którzy obchodzą dziś swoje święto składamy najlepsze życzenia!

Studentka 5 roku socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie na studenckiej emigracji gdzie spełniają się jej największe marzenia. Każdego dnia pokonuje swoje słabości i… szeroko się potem uśmiecha. Kocha.. życie, ludzi, sport i podróże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *