Kuchnia

7 kulinarnych grzechów głównych w Italii

8 czerwca 2016

Włoska kuchnia to nie tylko pyszne dania, ani znane na całym świecie przepisy i charakterystyczne produkty, to także szereg zasad i reguł, których złamanie uważane jest przez Włochów jako największa zbrodnia. Zapraszam Was do zapoznania się z kulinarnymi grzeszkami, które w słonecznej Italii są niedopuszczalne.

Jeżeli podczas wakacji w Italii chcecie się przypodobać Włochom, a uwierzcie oni to uwielbiają i bardzo doceniają albo jeżeli nie chcecie być nazywani pogardliwie “straniero”, czyli obcokrajowcem to pamiętajcie, że tutaj kuchnia to rzecz święta i biada temu, kto twierdzi inaczej.

1# Cappuccino

Cappuccino pije się tylko do godziny 11, czyli do śniadania. W wielu mniej turystycznych barach po tej godzinie nawet go nie dostaniemy.

2# Co pić do pizzy?

Do pizzy absolutnie nie zamawiamy wina. We Włoszech do tego dania pije się wyłącznie piwo, bądź inne zimne napoje. We włoskich lodówkach poza winem i piwem, znajdziemy głównie wodę oraz Coca-Colę, żadnych wymyślności.

3# Jakie wino i do czego?

Do mięsa zamawiamy wyłącznie wino czerwone, zaś do ryb i owoców morza wino białe.

4# Śniadanie po włosku

Śniadanie je się głównie na słodko. Może mieć postać croissanta (cornetto), ciasteczek bądź sucharków z dżemem, do tego mleko albo kawa. Herbata w Italii to rzadkość.

5# Jak pić wino?

Wino służy do wzbogacenia doznań smakowych podczas spożywania kolacji, nigdy zaś do tego by się nim upić.

6# Nie zawsze kupimy taką pizzę jaką chcemy

Pizzę okrągłą zamawiamy głównie na kolację. W ciągu dnia możemy skusić się na pizzę sprzedawaną na kawałki – pizza a pezzi. Wiele pizzerii przygotowuje okrągłą wersje jedynie w porze obiadu oraz kolacji.

7# O której wybrać się na kolację?

Kolacja we włoskich restauracjach jest serwowana od godziny 19.00-20.00. Często mniej turystyczne miejsca, po skończeniu pory obiadowej, czyli od godziny 16.00 do godziny 19.00 bywają zamknięte przygotowując się na wieczór.

Może przewinienia nie są zbyt wyszukane, ale Włosi są na nie bardzo wyczuleni. Wiele z nich nie tylko sprawi, że zyskamy szacunek w oczach miejscowych, ale także bardzo ułatwi nam życie i sprawi, że unikniemy rozczarowań wynikających na przykład z pocałowania klamki w restauracji, która właśnie ma popołudniową przerwę. Do następnego!

Only registered users can comment.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *