Kultura | Rzym i okolice

5 najciekawszych pubów Rzymu

4 lipca 2016

Zapraszam Was na podróż nieco inną niż wszystkie, tym razem zabieram Was na zwiedzanie pięciu najdziwniejszych/najoryginalniejszych/najciekawszych pubów Rzymu (kolejność przypadkowa). No to zaczynamy!

ICE CLUB
Via della Madonna dei Monti 18/19

http://www.iceclubroma.it/

W samym centrum, kilka kroków od Placu Weneckiego (Piazza Venezia) i Koloseum znajduje się jedno z najbardziej niesamowitych miejsc na imprezowej mapie Wiecznego Miasta. Ice Club, to nie tylko mroźna nazwa kompletnie nie pasująca do słynącej z upałów stolicy Italii, to idealne odzwierciedlenie mroźnego klimatu lodowego klubu, w którym cały wystrój: bar, meble, a nawet szklanki zrobione są z lodu. Aby zapewnić komfort klientom na lodowych krzesłach leżą futra, a przy wejściu każdy otrzymuje rękawiczki oraz kurtki, które sprawiają, że nasza wizyta w tym miejscu będzie bardziej znośna – temperatura w środku lokalu utrzymywana jest na poziomie -5 stopi Celsjusza. W związku z powyższym, nie dziwi fakt, że większość oferowanych drinków jest na bazie, słynącej z rozgrzewających właściwości, wódki. Moim zdaniem Ice Club jest nie tylko imprezową pozycją, która zaspokoi ciekawość wszystkich tych, którzy kochają poznawać nowe miejsca, jest to również idealne rozwiązanie na otrzymanie momentu wytchnienia od wysokiej temperatury szalejącej na wąskich uliczkach Rzymu latem. Koszt wejścia, który zawiera w sobie cenę jednego drinka, to 15 euro, frajda z możliwości zobaczenia tego miejsca – bezcenna!

TAM TAM PUB
Via Attilio Mori 11

http://www.tamtampub.it

Tam Tam Club, znajduje się w w dzielnicy San Giovanni, a przekroczenie jego progu przeniesie nas do tropikalnej dżungli. Aby wejść do pubu należy pokonać ślizgawkę ukrytą w strumieniach wodospadu oraz przejść po moście. Przekraczając próg Tam Tam Clubu, znajdziecie się w zupełnie innym świecie, a wystrój w całości stworzony z drewna, udekorowanego egzotyczną roślinnością oraz figurami zwierząt zapewni wyjątkową zabawę. W karcie znajdziecie nie tylko przeróżne drinki, ale także różnego rodzaju przekąski, a także pierwsze i drugie dania oraz przepyszne desery, w tym “Pocałunek Jane” oraz “Pocałunek Tarzana”. Będąc w Rzymie, koniecznie sprawdźcie to miejsce!

I PIRATI PUB
Via Mario Menghini

http://www.piratipub.it/

Była dżungla, w związku z tym nie może zabraknąć również piratów. Wystrój I Pirati Pub został dopracowany w najmniejszym detalu, a składają się na niego naprawdę niesamowite meble oraz charakterystyczne pirackie przedmioty, w tym czaszki oraz pirackie szable. W Pirackim Pubie można spróbować ekonomicznych przekąsek, degustować się wysokiej jakości piwem, a także wziąć udział w wielu różnorodnych spektaklach muzycznych oraz animacjach.

AVALON PUB
Via Terni 21/25

http://www.avalonlegend.it

Jeśli jesteście przekonani, że urodziliście się w niewłaściwych czasach i chcielibyście przenieść się do przeszłości, na przykład do czasów Króla Artura, w takim razie, nie możecie nie odwiedzić Avalon Pubu. Podobnie jak Tam Tam Club znajduje się w dzielnicy San Giovanni, to ich jedyna wspólna cecha. Przed wejściem do pubu natraficie na zbroję oraz miecz wbity w skałę. Legenda głosi, podobnie jak w literaturze i filmie, że temu, komu uda się wyciągnąć miecz ze skały, w zamian zostanie ofiarowany skarb w postaci na przykład darmowych drinków dla siebie i towarzyszy. Nie przegapcie nietypowej gry w warcaby, w której pionki zastąpione są małymi drinkami – logika nakazuje wypić każdy pionek, który został stracony podczas gry. Za grę płaci oczywiście przegrany! W Avalon Pub czeka na Was wiele rozrywek i atrakcji, w których z pewnością nie można przegapić.

JERRY THOMAS
Vicolo Cellini 30
http://www.thejerrythomasproject.it/

Jerry Thomas jest inspirowany amerykańskimi, sekretnymi pubami funkcjonującymi w czasie prohibicji. Ten pub to niewątpliwie niezwykłe miejsce na mapie Rzymu. Aby dostać się do lokalu należy nie tylko wcześniej dokonać rezerwacji, ale także znać sekretne, często zmieniane hasło (podawane na stronie internetowej). To nie koniec zasad jakie panują w tym nietypowym lokalu. Czytając regulamin dowiadujemy się, że w Jerry Thomas nie można płacić kartą, honorowana jest jedynie gotówka. W tym miejscu barman ma zawsze rację, a spanie na stole, a także rozmawianie o polityce i religii jest surowo zakazane. W pubie nie jest serwowana wódka, a do toalety można chodzić jedynie pojedynczo (dziewczyny!). Zakazane jest również robienie zdjęć z fleszem, a także dzwonienie po przyjaciół – i tak nie zostaną wpuszczeni. Najważniejszą zasadą pubu jest jednak zakaz rozmawiania podniesionym tonem, najlepiej jeśli konwersacje będą odbywały się, jak na czasy prohibicji przystało, szeptem.  Niesamowite miejsce!

Każde ze wspomnianych miejsc jest inne i każdy ma swój wyjątkowy urok i klimat. To co, od którego zaczynamy nocne trournee po najoryginalniejszych pubach Rzymu?

Dzięki za odwiedziny i lekturę! Jeśli spodobał Ci się tekst, to będzie mi miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w komentarzu lub podzielisz się nim ze znajomymi. Każda wskazówka na wagę złota! Bądźmy w kontakcie, polub Love Eat Travel na Facebooku, wpadnij również na Instagram. Do następnego!

Only registered users can comment.

  1. Pingback: URL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *