Lifestyle | Podróże | Rzym i okolice

10 aplikacji, które ułatwią zwiedzanie Rzymu

6 września 2017

Kolejna odsłona podróżniczych aplikacji, bez których ani rusz. Po 30 najlepszych aplikacjach podróżniczych, o których możecie przeczytać tutaj (klik!) podrzucam Wam listę apek stworzonych wyłącznie po to, by ułatwić zwiedzanie Wiecznego Miasta. Przed Wami 10 subiektywnie najważniejszych i pomocnych pozycji.

Muoversi a Roma
Aplikacja, która ułatwi transport skomplikowaną i bardzo niepunktualną komunikacją publiczną. Przydatna może okazać się również apka dotycząca rzymskiego metra – Metro Rome. Znajdziecie w niej mapy, spis stacji obu linii rzymskiego metra (A i B) oraz informacje o ciekawych miejscach znajdujących się w ich okolicach. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o komunikacji miejskiej w Rzymie to odsyłam do postu.

Jak i czym poruszać się po Rzymie? [trasy, bilety, aplikacje]

Learn Italian
Jak sama nazwa wskazuje jest to appka, w której znajdziecie najpotrzebniejsze włoskie zwroty, coś pomiędzy Google Translate a Word Lens. Jeśli przed wyjazdem do jakiegoś kraju lubicie nauczyć się paru przydatbych zwrotów czy słówek to polecam Duolingo.

Rome Pocket Guide
Aplikacja, którą najłatwiej opisać jako przewodnik turystyczny w wersji audio.

Rome mTrip
Ta aplikacja jest połączeniem map offline, przewodnika, planera i dziennika podróży. Wszystko czego zorganizowany turysta potrzebuje w jednym.

Hidden Rome
Aplikacja, która pomoże nam szybko i skutecznie odnaleźć mniej znane atrakcje Rzymu, a także ukryte w nim symbole.

Eat Rome
Aplikacja za pomocą, której odkryjemy Rzym od kuchni, dosłownie. Coś na kształt wyszukiwarki restauracji Wiecznego Miasta. Wszystkich smakoszy kuchni regionalnej odsyłam do postu, z którego dowiecie się wszystkiego o najpopularniejszych potrawach serwowanych w stolicy Italii.

Co zjeść w Rzymie?

Italian Menu Decoder
Alfabetyczny spis włoskich potraw i produktów, pomocny w podjęciu decyzji czy piękna nazwa w menu aby na pewno jest tym co lubimy i chcielibyśmy spróbować.

Drinking Water
Rzymska woda, nawet ta z kranu czy fontanelek jest przepyszna i zdatna do picia, to nie jest mit. Wystarczy zaopatrzyć się w butelkę, którą co jakiś czas będziemy mieli okazje napełnić smaczną i co najważniejsze zimną wodą i to zupełnie za darmo. Aplikacja wskaże nam miejsca, w których znajdują się rzymskie fontanny z pitną wodą.

Wc Roma
Bardzo przydatna aplikacja, zwłaszcza jeśli w pobliżu nie ma barów ani restauracji.

Dzięki za odwiedziny i lekturę! Jeśli spodobał Ci się tekst, to będzie mi miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w komentarzu lub podzielisz się nim ze znajomymi. Każda wskazówka na wagę złota! Bądźmy w kontakcie, polub Love Eat Travel na Facebooku, wpadnij również na Instagram. Do następnego!

Only registered users can comment.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *