Lifestyle | Podróże | Rzym i okolice

10 aplikacji, które ułatwią zwiedzanie Rzymu

6 września 2017

Kolejna odsłona podróżniczych aplikacji, bez których ani rusz. Po 30 najlepszych aplikacjach podróżniczych, o których możecie przeczytać tutaj (klik!) podrzucam Wam listę apek stworzonych wyłącznie po to, by ułatwić zwiedzanie Wiecznego Miasta. Przed Wami 10 subiektywnie najważniejszych i pomocnych pozycji.

1# Muoversi a Roma
Aplikacja, która ułatwi transport skomplikowaną i bardzo niepunktualną komunikacją publiczną. Przydatna może okazać się również apka dotycząca rzymskiego metra – 2# Metro Rome. Znajdziecie w niej mapy, spis stacji obu linii rzymskiego metra (A i B) oraz informacje o ciekawych miejscach znajdujących się w ich okolicach. Więcej o komunikacji miejskiej, czym i i jak poruszać się po Rzymie, a także o biletach i ich cenach przeczytacie tutaj (klik!)

3# Learn Italian
Jak sama nazwa wskazuje jest to appka, w której znajdziecie najpotrzebniejsze włoskie zwroty, coś pomiędzy Google Translate a Word Lens. Jeśli przed wyjazdem do jakiegoś kraju lubicie nauczyć się paru przydatbych zwrotów czy słówek to polecam Duolingo.

4# Rome Pocket Guide
Apka, którą najłatwiej opisać jako przewodnik turystyczny w wersji audio.

5# Rome mTrip
Ta aplikacja jest połączeniem map offline, przewodnika, planera i dziennika podróży. Wszystko czego zorganizowany turysta potrzebuje w jednym.

6# Hidden Rome
Aplikacja, która pomoże nam szybko i skutecznie odnaleźć mniej znane atrakcje Rzymu, a także ukryte w nim symbole.

7# Eat Rome
Aplikacja za pomocą, której odkryjemy Rzym od kuchni, dosłownie. Coś na kształt wyszukiwarki restauracji Wiecznego Miasta.

8# Italian Menu Decoder
Alfabetyczny spis włoskich potraw i produktów, pomocny w podjęciu decyzji czy piękna nazwa w menu aby na pewno jest tym co lubimy i chcielibyśmy spróbować.

9# Drinking Water
Rzymska woda, nawet ta z kranu czy fontanelek jest przepyszna i zdatna do picia, to nie jest mit. Wystarczy zaopatrzyć się w butelkę, którą co jakiś czas będziemy mieli okazje napełnić smaczną i co najważniejsze zimną wodą i to zupełnie za darmo. Aplikacja wskaże nam miejsca, w których znajdują się rzymskie fontanny z pitną wodą.

10# Wc Roma
Może wydawać się dziwne, ale bardzo przydatne jeśli w pobliżu nie ma barów czy restauracji.

Dajcie znać w komentarzach czy aplikacje okazały się pomocne oraz czy pojawiła się jakaś nowość, której nie powinno zabraknąć na powyższej liście. Miłego zwiedzania i do następnego!

Only registered users can comment.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *